UDOSTĘPNIJ:  
fb icon tweeter icon

Obrusy na stół weselny

Autor: Scaff

Jest wiele rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przy planowaniu wielkiego dnia: orkiestra, usługi cateringowe i wielkość przyjęcia weselnego, a to tylko kilka głównych punktów. Ostatnią rzeczą, o której większość przyszłych par młodych myśli jest obrus, bądź nakrycie stołów weselnych. Jednak tkanina znacznie zmienia wygląd stołów, a także wpływa na wygląd całego przyjęcia. Dostępna jest szeroka gama dostępnych tkanin na obrusy - od organicznych po syntetyczne i od gładkich po satynowe, a jakość obrusów lnianych zależy zarówno od użytych włókien materiałowych, jak i struktury splotu.

Poliester

W rzeczywistości duża część obrusów jest wykonana z poliestru, czyli syntetycznego włókna, które znane jest z niezwykłej wytrzymałości oraz odporności na plamy zagniecenia. Te właściwości sprawiają, że poliester jest doskonałym wyborem na obrusy używane podczas imprez bankietowych o dużej liczbie gości, takich jak wesela. Jeśli planujesz imprezę na świeżym powietrzu, podczas której nie trudno o zabrudzenie nakrycia stołów, obrusy z poliestru będą najlepszym wyborem. Tkanina ta została zaprojektowana tak, aby uzyskać jakość podobną do włókna spandexu, dostosowującego się do kształtu stołu. Poliestrowy obrus jest również świetnym rozwiązaniem, ponieważ włókna z polietylenu są uszlachetniane, aby były miękkie jak bawełna, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiego poziomu wytrzymałości. Ekskluzywne zakłady gastronomiczne wykorzystują ten rodzaj tkanin do zapewnienia swoim gościom maksymalnego komfortu, jednocześnie biorąc pod uwagę trwałość - a zatem możliwość wielokrotnego użytku.

Satyna

Satynowe obrusy mogą być wykonane z jedwabiu lub materiałów syntetycznych. Jednak najczęściej dostępne satynowe tkaniny są wykonane z poliestru, ponieważ naturalny jedwab jest dość kosztowny. Satynowe obrusy wykonane z włókien poliestrowych są nadal trwałe, ale zalecane jest, aby były prane w delikatnym cyklu. Lśniąca tkanina idealnie sprawdza się na imprezach bankietowych i weselach, pięknie odbija oświetlenie, tworząc romantyczną i elegancką atmosferę podczas każdej imprezy.

Organza

Znana z prawie półprzezroczystego wyglądu, organza najczęściej używana jest, jako bieżniki i nakładki, ponieważ pod spodem eleganckie obrusy nadal pozostają widoczna. Te tkaniny są bardzo stylowe, doskonale uzupełniają stoły weselne, a przy tym nie przytłaczają kolorem. Organza to zwykły splot, zazwyczaj wykonany z poliestru, który można prać w pralce w delikatnym cyklu. Zaleca się klientom prać tę tkaninę ręczne i suszyć naturalnym powietrzem, aby zachować jej jednolitość.


Źródła:
 https://www.obrus.eu/ - Sklep online
UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:  
fb icon tweeter icon


kawa