UDOSTĘPNIJ:  
fb icon tweeter icon

Stalowe kasetony elewacyjne - jakie korzyści wynikają z ich zakupu?

Autor: Scaff

Jesteś na etapie projektowania budynku swojej firmy i zastanawiasz się, jak powinna ona wyglądać? Poza takimi aspektami, jak wielkość budynku, dostęp do naturalnego światła, czy funkcjonalne rozmieszczenie pomieszczeń, warto poświęcić uwagę elewacji obiektu. Dlaczego? Ponieważ to pierwsze wrażenie jest najważniejsze, jeśli chodzi i zdobywanie klientów. I mowa tu nie tylko o reprezentatywnym wyglądzie pracowników, ale również profesjonalnym charakterze firmy, jako całości.

Jaki materiał najlepiej wybrać na pokrycie zewnętrznych ścian budynku? Możliwości jest wiele. Jeśli jednak zależy Ci na czymś, co sprawi, że Twoja firma będzie wyróżniać się na tle pozostałych przedsiębiorstw, wybierz stalowe kasetony elewacyjne.

wysoki budynek

Jak sama nazwa wskazuje, stalowe kasetony elewacyjne powstają ze stali, a dokładniej z powlekanej blachy ocynkowanego. Materiał ten jest bardzo wytrzymały oraz odporny na działania czynników atmosferycznych. Ponadto nie wymaga konserwacji, aby przez lata prezentować się doskonale. Dlatego też cieszą się one największą popularnością, jeśli chodzi o budowę lub modernizację biurowców, obiektów przemysłowych i handlowych.

Stalowe kasetony elewacyjne charakteryzuje również różnorodność kolorów i faktur. Dzięki temu projekt elewacji budynku może zostać indywidualnie opracowany według potrzeb i wymagań klienta. Co więcej, nie muszą one pokrywać całego obiektu, szczególnie jeśli nie zależy nam na jego surowej i nowoczesnej prezencji. Mogą one zostać wykorzystane na poszczególnych częściach elewacyjnych, doskonale uzupełniając cały zamysł projektanta. Poza różnorodnością kolorów i faktur stalowe kasetony elewacyjne występują także w wielu rozmiarach. Dostępne są nawet takie modele, które dopasowuje się do narożników budynku.

Kolejną zaletą tego typu materiałów elewacyjnych jest zaskakująco łatwy montaż, z którym poradzi sobie każdy fachowiec. Dodatkowo, obecnie stalowe kasetony są tak zaprojektowane, aby sprytnie ukryć ich mocowania. Przez co budynek prezentuje się niestandardowo, przyciągając wzrok potencjalnych klientów, a zarazem elegancko i bardzo stylowo. Stalowe kasetony elewacyjne można kłaść na ściany o rozmaitej powierzchni, zaczynając od płyt OSB, a kończąc na drewnie.

Nadal zastanawiasz się, czy ich zakup będzie właściwą decyzją? Poznaj więc ostatnią, lecz nie mniej ważną korzyść, wynikającą z zastosowania stalowych kasetonów na elewację budynku, jaką jest energooszczędność. Te płyty zapewniają bowiem izolację przed utratą ciepła w zimowe pory roku, a w cieplejsze dni zapobiegają nadmiernemu nagrzewaniu się wnętrz.


Źródła:
 http://nowoczesneelewacje.com/oferta/kasetony-elewacyjne/ - Panele elewacyjne
UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:  
fb icon tweeter icon


kawa