UDOSTĘPNIJ:  
fb icon tweeter icon

Drzwi wejściowe do domu

Autor: Scaff

Prawie żadna inna część Twojego domu nie jest tak eksponowana jak przednie drzwi. To tutaj witasz przyjaciół i rodzinę oraz cieszysz się piosenkami śpiewanymi przez kolędników. Drzwi wejściowe mówią wiele o tym, kto mieszka w środku. Niezależnie od tego, jakie drzwi wybierzesz, użyj wyjątkowego koloru i akcesoriów, aby stworzyć je pod swoje potrzeby i upodobania.

drzwi

Istnieje ogromna różnorodność opcji do wyboru w drzwiach wejściowych, zarówno w stylu (panelowe, podwójne, łukowe), jak i konstrukcji (drewno, włókno szklane, metal). Wybór wejścia może być naprawdę trudny, ale na szczęście jest kilka kwestii, które mogą pomóc Ci podjąć właściwą decyzję.

Styl

Drzwi wejściowe powinny pasować architektonicznie do reszty domu, ale możesz również skorzystać z okazji, aby ten element szczególnie się wyróżniał. Czy jesteś typem tradycjonalisty? Klasyczne drzwi są właśnie dla Ciebie. A może lubisz oryginalne dodatki? Drzwi łukowe z witrażem będą w takim razie doskonałe. Każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Wielkość

Standardowe drzwi pojedyncze mają zazwyczaj szerokość 60 - 100 cm. Czy Twoje drzwi wejściowe są standardowe? A może wymagają czegoś większego, powyżej 100 cm szerokości? Poza tym są jeszcze drzwi dwuskrzydłowe. Wejście może obejmować również więcej niż tylko drzwi, ale pamiętaj, że elementy ozdobne (np. boczne panele lub przeszklony witraż) wymagają odpowiedniej ramy dla podparcia.

Materiał

Większość nowoczesnych drzwi jest wykonane z drewna, włókna szklanego lub stali.

Drewno: Nic nie dorównuje naturalnemu pięknu drewna, ale nie jest ono ani tanie, ani łatwe do znalezienia. Ponieważ drewno jest wrażliwe na wilgoć i słońce, jego stan należy badać co najmniej raz w roku.

Włókno szklane: Drzwi kompozytowe z włókna szklanego są zarówno przystępne cenowo, jak i trwałe. Mogą one służyć latami bez konieczności wykonywania poprawek, dzięki czemu szczególnie dobrze sprawdzają się w trudnych warunkach klimatycznych.

Stal: Stal jest mocna i nie pęknie ani nie ulegnie odkształceniu, ale może się wgnieść. Niewielkie uszkodzenia mogą być naprawiane, ale duże wgniecenia mogą wymagać wymiany. Stal nie przewodzi temperatury, więc jej wydajność nie będzie optymalna w ekstremalnych warunkach klimatycznych. Stal jest jedną z najtańszych opcji.

Koszt

Podobnie jak większość inwestycji w domu, kiedy kupujesz drzwi wejściowe, jest to koszt początkowy i koszt długoterminowy. Upewnij się, że jesteś świadomy efektywności energetycznej, wymagań w zakresie konserwacji i oczekiwanej trwałości wybranych przez Ciebie drzwi.

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:  
fb icon tweeter icon


Komentarze:

• Paweł
Długo szukałem drzwi które będą spełniać odpowiednie normy bezpieczeństwa. Warto skorzystać z pomocy fachowców i informacji na stronach producenta.

kawa