UDOSTĘPNIJ:  
fb icon tweeter icon

Stalowe schody policzkowe

Autor: Scaff

Remontując dom, musisz podjąć wiele ważnych decyzji. Jedną z nich jest wybór rodzaju schodów oraz materiałów, z jakich będą wykonane. Powszechnie znanym i wykorzystywanym materiałem do produkcji schodów jest drewno. Nie bez powodu cieszy się ono tak ogromną popularnością, lecz obecnie coraz więcej osób decyduje się na stal. Aby pomóc Ci w podjęciu decyzji, przygotowaliśmy kilka powodów, dla których warto wybrać stalowe schody policzkowe.

stalowe schody policzkowe

Zanim jednak przejdziemy do listy, ważne jest zrozumienie, czym właściwie są stalowe schody policzkowe. W zasadzie polega to na tym, że stopnie umieszczane są na policzkach nośnych, czyli dwóch solidnych belkach. Zarówno rama konstrukcyjna, jak i stopnie, poręcze i balustrada mogą być wykonane ze stali. Ponadto materiały można ze sobą łączyć. Stal świetnie komponuje się m.in. z drewnem.

Jakie są więc zalety stalowych schodów policzkowych?

Mocne i trwałe

Jednym z głównych powodów wyboru stali jest jej niesamowita wytrzymałość i trwałość. Podobnie jest z konstrukcją policzkową. Typ ten jest niezwykle wytrzymały nawet na bardzo duże obciążenia. Poza tym nie trzeba się martwić o ich kurczenie się w warunkach atmosferycznych, gnicie lub uleganie termitom.

Wewnątrz lub na zewnątrz

Trwałość stali oznacza, że może być z łatwością stosowana zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Schody mogą być wykorzystane do połączenia dwóch lub więcej kondygnacji domu, prowadzących np. do wejścia do domu. Jeśli szukasz czegoś wyjątkowego, możesz nawet połączyć swoje wnętrza z otoczeniem zewnętrznym, nie martwiąc się o dodatkową obróbkę.

Unikalne wzory

Możliwe jest również tworzenie unikalnych konstrukcji stalowych schodów. Stawiając na schody policzkowe, można łączyć stal z innymi materiałami, dlatego tworzywo to jest często preferowane przez architektów i projektantów. Możesz mieć stalowe schody policzkowe z przezroczystymi, szklanymi stopniami. Możliwości są nieograniczone, wszystko zależy od Twojej wyobraźni i upodobań.

Ekonomiczne

Innym powodem wyboru stali jest to, że jest ona bardzo ekonomiczna. Po prawidłowym zaprojektowaniu schody policzkowe będą służyć przez dziesiątki lat, a ich konserwacja będzie bardzo niewielka. Nigdy nie trzeba wymieniać elementów konstrukcyjnych, malować ich lub robić czegokolwiek innego. Ponieważ schody te są zbudowane, aby przetrwać długie lata, ostatecznie będą tańsze niż inne rodzaje.

Niska konserwacja

Jedną z najlepszych cech stali jest to, że nie oddziałują na nią takie czynniki jak wysoka wilgotność, czy zmiany temperatury - co oznacza, że jest niezwykle łatwa w utrzymaniu. Są one również bardzo łatwe w czyszczeniu, co sprawia, że utrzymanie schodów w doskonałym stanie jest dużo łatwiejsze.


Źródła:
 http://schody5.pl/policzkowe.html - Schody i balustrady
UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:  
fb icon tweeter icon


kawa