UDOSTĘPNIJ:  
fb icon tweeter icon

Jak znaleźć apartament do wynajęcia

Autor: Scaff

Jaki jest najlepszy czas na wynajem nowego mieszkania? Wpływ na to ma wiele czynników. Idealnie byłoby, gdyby najładniejsze i najtańsze apartamenty były dostępne w czasie, kiedy dysponujemy wystarczającą ilością oszczędności. Jednak niestety tak nie jest. Osoba wynajmująca również czeka na odpowiedni okres, kiedy będzie mogła najwięcej zarobić i stawki czynszu będą najwyższe.

Przyjmuje się, że wynajmujący opcji powinni planować wystawianie ofert między majem a wrześniem, a najemcy, czyli osoby poszukujące powinni wybrać okres od października do kwietnia. Dlaczego? Najbardziej pracowity okres wynajmu przypada na okres pomiędzy majem, a wrześniem, ponieważ w tych miesiącach dochodzi do szeregu zmian w życiu. W tym czasie na przykład wielu absolwentów szkół średnich opuszcza swoje domy, poszukując nieruchomości w pobliżu miejsca, w którym rozpoczną kolejne lata nauki lub karierę zawodową. Poza tym cieplejsza pogoda sprawia, że załadunek i rozładunek mebli jest wygodniejszy. Natomiast najniższe stawki czynszu można znaleźć w miesiącach zimowych, zwłaszcza tuż po okresie świątecznym i noworocznym - od stycznia do marca, ponieważ popyt jest wówczas najniższy.

apartament do wynajęcia

Te zmiany życia i pogody w sezonie letnim oznaczają znacznie wyższy wskaźnik obrotu. W ten sposób znalezienie mieszkania jest łatwiejsze, a do wyboru jest szerszy wybór apartamentów. Jednak właśnie dlatego, że w sezonie letnim obserwuje się najwyższy poziom aktywności w zakresie wynajmu, popyt na powierzchnię do wynajęcia jest niezwykle wysoki. Zwiększa to koszty czynszu, czasami są one nawet dwukrotnie wyższe niż te, które mogą być negocjowane poza szczytem sezonu zimowego i jesiennego. Ponadto, wraz z dodatkowym popytem, poszukiwanie idealnego mieszkania prowadzi do większej niż normalnie konkurencji o tę samą przestrzeń i zmusza ludzi do szybkiego działania.

Zima jest najlepsza dla oszczędności

Najniższe stawki czynszu za wynajem można znaleźć w okresie zimowym, szczególnie tuż po okresie świąteczno-noworocznym. Popyt jest zazwyczaj najniższy o tej porze roku, kiedy to mniej najemców jest zainteresowanych przeprowadzką. Osoby szukające lokum w okresie od stycznia do marca zazwyczaj znajdują wtedy najtańsze apartamenty na wynajem. Jednakże, niski poziom aktywności ruchowej i obrotu zazwyczaj oznacza, że trudniej jest znaleźć dokładnie taki typ mieszkania, który będzie spełniał nasze potrzeby i wymagania.

Jak polować na najlepsze apartamenty?

Po ustaleniu docelowego sezonu ruchowego, należy zawęzić wybór do określonego miesiąca. Na przykład, weź pod uwagę, że miesiącem docelowym jest sierpień. Idealny czas na rozpoczęcie poszukiwania odpowiedniego mieszkania jest pod koniec miesiąca poprzedzającego docelowy miesiąc przeprowadzki, więc w tym przykładzie, rozpocznij szukać mieszkania podczas ostatnich dwóch tygodni lipca.

Mimo że ta taktyka może wydawać się nieco nierozważna, to jest ona optymalna, ponieważ większość najemców ma umowy najmu, które wygasają z końcem miesiąca lub w ciągu pierwszych kilku dni następnego miesiąca.

Podsumowując, najlepszy czas na wynajem tak naprawdę zależy w dużej mierze od indywidualnych okoliczności w odniesieniu do pożądanego mieszkania, ceny i ruchomej elastyczności. Osoby zainteresowane posiadaniem najlepszego apartamentu na wynajem, pod katem wizualnym, powinny szukać mieszkań w okresie od maja do września, podczas gdy osoby koncentrujące się przede wszystkim na cenie powinny być bardziej czujne w okresie od października do kwietnia.


Źródła:
 http://www.apartament-nadoby.pl/ - Pokoje do wynajęcia
UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:  
fb icon tweeter icon


kawa