UDOSTĘPNIJ:  
fb icon tweeter icon

Szybka sprzedaż domu - wskazówki

Autor: Scaff

Czy kiedykolwiek byłeś w sytuacji, w której chciałeś szybko sprzedać swój dom? Zrobiłeś wszystko, co można sobie wyobrazić, aby Twój dom wyglądał bardziej atrakcyjnie, jednak mimo to nie znalazł się żaden kupiec? Jeśli tak, to już wiesz, jakie to stresujące, ale i jednocześnie frustrujące doświadczenie. Dlatego w tym artykule przedstawiono kilka cennych wskazówek, które stosują specjaliści wystawiający domy na sprzedaż. Dzięki czemu Twoja nieruchomość w mgnieniu oka zmieni właściciela.

Pierwsze wrażenie

sprzedaż domu

Prawdopodobnie znane są Ci słowa: Pierwsze wrażenie jest najważniejsze. Tak, to niezwykle ważne, jeśli zależy Ci na szybkiej sprzedaży domu. Pomyśl więc o tym, co pomyśli potencjalny nabywca, gdy po raz pierwszy odwiedzi Twoją posiadłość? To właśnie doskonały pretekst do tego, aby wyjść na ulicę i krytycznie spojrzeć na swój dom. Przeanalizuj każdy jego fragment i przyjrzyj się niedociągnięciom. Jeśli nie ufasz swojemu osądowi, zapytaj przyjaciół o ich opinię. Dzięki temu będziesz wiedzieć, jakie prace remontowe wykonać.

Poza tym przypomnij sobie, jak wyglądają domy na sprzedaż, które pojawiają się w telewizyjnych programach. Zachwyca nie tylko sam budynek, ale i jego otoczenie. Dlatego upewnij się, czy trawa nie wymaga skoszenia, a krzewy delikatnego przycięcia. Ponadto zadbaj o to, aby podjazd i ściany zewnętrzne były jak najczystsze. Bezdyskusyjnie pierwsze wrażenie jest tym, co przyciąga potencjalnych nabywców. Tak więc, jeśli zadbasz o to, aby na zewnątrz Twój dom prezentował się schludnie, prawdopodobieństwo, że oferta wzbudzi zainteresowanie, znacznie wzrośnie.

Depersonalizacja domu

Powodów, dla których ludzie wystawiają domy na sprzedaż, jest naprawdę wiele. Z reguły jest to dość ciężka decyzja. Jednak warto nie brać tego zbyt emocjonalnie. Oczywiste jest, że z każdym domem wiąże się wiele historii i wspomnień, ale jeśli chcemy szybko go sprzedaż, należy podjąć właściwe kroki. Depersonalizacja domu oznacza, że przygotowujesz go dla potencjalnych klientów. Można to zrobić, usuwając zdjęcia rodzinne, przedmioty kolekcjonerskie itp. Pamiętaj, że chcesz, aby potencjalny nabywca czuł się mile widziany, dlatego zostaw swój dom tak prosty i neutralny, jak to tylko możliwe. Spraw, aby był czysty i przyjazny.

Likwidacja brzydkich zapachów

Małe rzeczy mogą zrazić potencjalnych nabywców. Innymi słowy, brzydkie zapachy mogą spowodować, że wysiłek włożony w sprzedaż nieruchomości będzie nadaremny. Spróbuj wykryć i zniwelować źródło każdej, nieprzyjemnej woni. Pamiętaj również o zainwestowaniu w odpowiednie zapachy do domu, które przyciągną kupców.

Rozsądna cena

Przeglądając domy na sprzedaż, zauważyć można niedostosowanie ich cen do całokształtu nieruchomości, a to wybór odpowiedniej ceny jest jednym z czynników decydujących o tym, jak szybko zostanie ona sprzedana. Ustalając wartość swojego domu, należy wziąć pod uwagę przede wszystkim jego metraż, rok budowy, lokalizację, sąsiedztwo i ogólny stan techniczny. Nie ryzykuj, rozpoczynając od bardzo wysokiej ceny, ponieważ zazwyczaj takie oferty odstraszają klientów na bardzo długo. Tak więc, jeśli trzeba sprzedać dom szybko, należy zaproponować rozsądną cenę.

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:  
fb icon tweeter icon


kawa