UDOSTĘPNIJ:  
fb icon tweeter icon

Hale z płyt warstwowych

Autor: Scaff

Hale z płyt warstwowych mają wiele zalet w porównaniu z tradycyjnymi budynkami, dzięki czemu cieszą się coraz większą popularnością. Do najważniejszych, należy zaliczyć ich prosty i szczególnie szybki montaż, jak również możliwość ich demontażu. Ogólnie rzecz biorąc, montaż hali prefabrykowanej wykonanej z płyt warstwowych na przygotowanej podbudowie trwa od jednego do trzech tygodni w zależności od jej wielkości i jakości powłoki zewnętrznej. Czas to pieniądz, a elastyczność konstrukcji hal jest często głównym powodem ich zakupu.

hala

Inne powody to rozsądna cena tych hal w porównaniu z tradycyjnymi budynkami, niska konserwacja, długa żywotność, możliwość skrócenia lub rozbudowy już istniejących hal oraz minimalne wymagania w zakresie dostosowania terenu. Można również docenić łatwość ich transportu oraz ich znacznie niższe koszty eksploatacji.

Ponadto hale z płyt warstwowych są wielofunkcyjne. Oczywiście nie wszystkie hale mogą być wykorzystywane do wszystkiego, ale generalnie mogą być wykorzystywane do zadaszeń wielu typów dużych powierzchni użytkowych, od magazynów, poprzez boiska sportowe (tenis, siatkówka, piłka ręczna, piłka ręczna, unihokej, golf), hale jeździeckie, hangary, po miejsca parkingowe dla samochodów osobowych, ciężarówek, łodzi, statków kempingów i wielu innych. Nie bez powodu na ich zakup decydują się duże przedsiębiorstwa, które potrzebują dodatkowej powierzchni magazynowej. Jest to dla nich naprawdę opłacalna inwestycja, zwłaszcza że hale z płyt warstwowych budowane są z łatwo dostępnych i tanich materiałów. Poza tym można je wykorzystywać w wielu celach, przez co nigdy się nie zmarnują.

Konstrukcje hal z płyt warstwowych mogą być stalowe lub aluminiowe.

Konstrukcja stalowa składa się z kratownic połączonych poprzecznymi elementami. Mogą one mieć kształt łuku lub ewentualnie dla lepszego wykorzystania przestrzeni magazynowej kształt łuku o prostych bokach. Odległość pomiędzy poszczególnymi jednostkami wynosi najczęściej dwa lub trzy metry. Powierzchnia konstrukcji jest zwykle pokryta powłoką malarską.

Konstrukcja aluminiowa wykonana jest z profili anodowanych z ocynkowanymi połączeniami stalowymi. Odległość pomiędzy poszczególnymi jednostkami wynosi najczęściej cztery lub pięć metrów. Obróbka powierzchni - anodowanie.

Zazwyczaj hale z płyt warstwowych są wyposażone w bramę stalową lub segmentową. W razie potrzeby możliwe jest wykonanie hali również z materiału o innej wadze. Jeśli potrzebujesz przestrzeni, aby rozwinąć swoją firmę, to hale prefabrykowane są właśnie dla Ciebie. Nie czekaj i zacznij poszukiwania już teraz.


Źródła:
 http://pawilonysoltysiak.pl/hale-przemyslowe/ - Producent hal prefabrykowanych
UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:  
fb icon tweeter icon


kawa