UDOSTĘPNIJ:  
fb icon tweeter icon

System centralnego odkurzania

Autor: Scaff

Kiedy myślisz o odkurzaczach, na myśl przychodzi Tobie zapewne urządzenie AGD które jest ciężkie, robi dużo hałasu i ma zazwyczaj za krótki kabel.

Co powiesz na to, że istnieje inna technologia odkurzania, która w porównaniu z tradycyjnymi odkurzaczami jest niewiarygodnie lekka i bardzo cicha. Jeśli nie słyszałeś jeszcze o centralnym odkurzaczu zapraszam do zapoznania się ze szczegółami.

odkurzacz

Centralny odkurzacz to prosty i intuicyjny sposób czyszczenia domu w bardzo szybki sposób. Dzięki lekkiej konstrukcji, urządzenie to ułatwia odkurzanie i nie wymaga dużej siły. Co więcej, można go zainstalować w nowych, jak i istniejących budynkach. Inwestycja w tą technologię zazwyczaj podnosi wartość nieruchomości i zwiększa wartości odsprzedaży Twojego domu.

System centralnego odkurzacza składa się z czterech elementów.

  • Jednostka centralna
  • Rury i gniazda ssące
  • Wąże do odkurzacza
  • Szczotki

Jednostka centralna jest najważniejszym składnikiem każdego systemu próżniowego. Zasadniczo składa się z silnika i filtra. Mocny silnik jest niezbędny do dokładnego czyszczenia, ponieważ poprawia on zdolność ssania całego systemu próżniowego. Filtr jest przydatny do oddzielania kurzu od innych rodzajów zanieczyszczeń.

Rury i gniazda ssące

Producenci systemów centralnego odkurzania oferują w zestawach instalacyjnych rury PCV i gniazda przyłączeniowe. Głównym zadaniem rur jest połączenie jednostki centralnej która, znajduje się w odległym miejscu, z końcowym elementem ssącym – wężem ze specjalną końcówką.

Zaczynając od głównego zespołu zasilającego system, rury prowadzą do każdego pomieszczenia w budynku. Każda z tych rur przechodzi przez ściany i łączy się z indywidualnym gniazdem ssącym. Wszystkie gniazda połączone są dodatkowo przewodami próżniowymi. W zależności od długości węża, każdy zawór wlotowy powinien dotrzeć do każdego zakątka pomierzenia aby umożliwić dokładne sprzątania wyznaczonej powierzchnię.

Węże przyłączeniowe

Węże przyłączeniowe do gniazd ssących dostępne są w szerokim zakresie długości. Węże do odkurzaczy centralnych są niezwykle lekkie i elastyczne. Możesz z nimi pracować przez dłuższy czas i nie powodują dużego zmęczenia. Co więcej, większość z modeli jest również odporna na zgniatanie, co oznacza, że ​​można z nich korzystać przez dłuższy czas.

Zasada działania centralnego odkurzacza

Wąż składa się zasadniczo z dwóch różnych końców. Jeden z nich jest podłączony do zaworu wlotowego, a drugi służy do zasysania brudu, kurzu i innych podobnych śmieci.

Obecnie na rynku dostępne są dwa rodzaje węży. Jeden z nich włącza się natychmiast po podłączeniu do gniazd, dzięki czemu można od razu rozpocząć odkurzanie. Drugi typ wyposażony w dodatkowy włącznik/wyłącznik.

Węże są zaprojektowane w taki sposób, aby po zakończeniu odkurzania szybko schowały się w ścianie . Ten wygodny mechanizmem nie wypływa na wygląd pomieszczeń ponieważ jest on dobrze zamaskowany.

Szczotki i inne akcesoria czyszczące

Szczotka oraz inne końców po przymocowaniu węża ssącego pozwalają w wygodny sposób posprzątać całe pomieszczenie. Wydajność tego rozwiązania i dostępność różnych rozszerzeń znacząco przyspiesza proces sprzątania.

UDOSTĘPNIJ ARTYKUŁ:  
fb icon tweeter icon


kawa